Z Číny do Evropy po železnici

Železniční přeprava zboží mezi Čínou a Evropou „Hedvábnou stezkou“ patří mezi aktuální trendy. Jde o rychlejší způsob dopravy než po moři. Tedy z Asie do ČR po železnici!

Trans-sibiřská železnice spojuje Evropu a Čínu a rozšiřuje širokou rozchodovou síť přes 9 500 km přes Rusko, Bělorusko a Ukrajinu.

Dlouholeté kontakty se spolehlivými a neutrálními železničními partnery umožnily vytvořit jedinečný LCL (sběrný), tak FCL (celokntejnerový) door to door servis v obouch směrech, který pokrývá stále více a více oblastí.

Díky přepravnímu želeničnímu „mostu“ mezi Dálným Východem a Evropou s námi zkuste nalézt příležitost ke zlepšení i pro Vaše podnikání.

Železniční přeprava z Číny a jiných destinaci na Dalném Východě do Evropy a naopak nabízí velmi rozumnou alternativu k momentálně velmi vysokým nákladům za leteckou přepravu. Z Číny je sice cesta po železnici stále dražší než po moři, ale transitní doba je oproti námořní někdy i o polovinu až třetinu (dle oblasti) kratší.

V závislosti na požadovaném místě v Číně jde doprava přímo přes Rusko nebo také Kazachstán a Mongolsko. Hraniční přechod Małaszewicze-Brest spojuje Polsko a Bělorusko a je nejvyužívanějším hraničním přechodem na železniční trase mezi Evropou a Čínou.  Přechod ze širokého rozchodu železnice na normální rozchod se provádí prostřednictvím speciálně vybavených terminálů umístěných v Brestu (Bělorusko) / Malaszewicze (Polsko) pro severní spojení a Chop (Ukrajina) / Dobra (Slovensko) nebo Zahony (Maďarsko) pro jižní spojení. Na Dálném východě je hlavním přechodovým bodem Zabaikalsk (Rusko) / Manzhouli (Čína). Nebo jižní spojení přes Dostyk (Kazachstán) / Alashankou (Čína), které obsluhuje vlaky Chongqing. Nejpoužívanější bránou však zůstává Małaszewicze-Brest.

Z oblasti Indie, Pákistánu, Bangladéše zatím napojení na Hedvábnou stezku není. Aktuálně se v tomto ohledu pracuje na napojení Koreje, Japonska a Taiwanu.

Euroasijská železniční přeprava z Číny do Evropy a opačným směrem v bodech:

– doba přepravy je cca třetinová oproti námořní dopravě (cca 14-17 dní terminál-terminál)

– nižší náklady oproti letecké přepravě

– pravidelnost spojení

– doručení „DOOR to DOOR“, je-li požadováno

– možnost využití i jen části logistického řetězce

– celní odbavení, je-li požadováno

– pojištění zásilek, je-li požadováno

– šetrná k životnímu prostředí