Letecká doprava

Letecká doprava uspokojí vaše požadavky, potřebujete-li dodat co nejrychleji zásilku z/do vzdálenějšího místa a není-li vaší prioritou cena za dopravu. Letecká doprava se tedy hodí pro spěšné, ale i cenné, citlivé a zkazitelné zboží. Vzhledem k rozmístění a většímu počtu letišť oproti námořním přístavům, je tento způsob přepravy výhodnější zejména v oblastech položených hlouběji ve vnitrozemí nebo jiným způsobem špatně dostupných destinacích.

Vybereme pro vás nejvhodnější letecké společnosti co do přepravní doby i tarifních cen, nebo vám nabídneme k výběru více kombinací těchto dvou faktorů. S vybranou partnerskou sítí po celém světě pro vás zajistíme „door to door“ servis, pokud to připouštějí tamní podmínky. Obstaráme expresní leteckou přepravu z domu do domu.

letecká doprava obrázek

Nabízíme balík všech služeb a formalit souvisejících s leteckou přepravou:

  • exportní / importní celní odbavení
  • knihovaní nákladního prostoru v letadle
  • vyzvednutí zásilky kdekoliv u odesílatele
  • konsolidaci zásilek
  • dopravu zásilky na/z letiště
  • sledování zásilky a neprodlené předání informací v případě problému či změny
  • pomoc při balení zásilky
  • skladování a distribuce
  • pojištění zásilky nad rámec odpovědnosti leteckého dopravce. Ta je omezena částkou 17 SDR za jeden kilogram hmotnosti zboží.

Letecké dopravné se počítá ze skutečné nebo objemové hmotnosti zboží (chargeable weight) podle údajů v AWB (Air Way Bill – leteckém nákladním listu). Pro účely stanovení dopravného je objemová hmotnost zboží jiná, než skutečná hmotnost zboží. V letecké přepravě je přepočet na objemovou hmotnost dán poměrem 1:6000 resp. 1 cbm = 167kg.

Tedy pokud bude mít vaše zásilka například objem 1,5 cbm a skutečnou váhu 150,- kg, její objemová neboli počítatelná váha bude 1,5 x koeficiet pro přepočet 167 = 250,50 kg.

Ceny jsou kalkulovány vždy k jednotlivým konkrétním přepravám na bázi aktuálně platných směnných kurzů, kurzů na trhu přeprav, měnových, palivových a sezónních či jiných přirážek.

Může se vám hodit odkaz na kompletní IATA kódy letišť.

„IATA kódy se používají pro označení letišť v letových řádech aerolinek, rezervačních systémech, leteckých přepravních dokladech apod. Tyto kódy přiděluje Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA, International Air Transport Association)“ zdroj: Wikipedia